7-9 lat - Juniorlab

Juniorlab
Przejdź do treści

Menu główne:

OFERTA > ROBOTYKA LEGO
7-9 LAT
Zapisz się, a jeśli na pierwszych zajęciach dziecku się nie spodoba nie musisz kontynuować i NIC nie zapłacisz!
robotyka WEDO
> INFORMACJE OGÓLNE
Kursy prowadzone są z wykorzystaniem edukacyjnej wersji LEGO WEDO 2.0. Zestaw zawiera klocki z serii LEGO Technic, czujniki oraz serwomotor.  Kursanci podzieleni są na 2-3 osobowe zespoły, gdzie każdy z nich wyposażony jest w jeden zestaw LEGO WEDO 2.0 oraz laptop. Semestr zimowy składa się z 12 spotkań natomiast semestr letni z 15 spotkań po 1 h i 15 minut (75 min.).
Maksymalna ilość osób w grupie: 12
Szczegółowy plan spotkań można znaleźć w zakładce harmonogram.
Zapisz się już dziś Zapisy

> PROGRAM ZAJĘĆ
W trakcie każdego spotkania budowana jest inna konstrukcja.
Podczas ćwiczeń dzieci poznają podstawy konstrukcji maszyn oraz programowania. Poznamy świat zwierząt budując węża, małpę, skorpiona  i wiele innych stworzeń. Nie zabraknie także pojazdów jak auto wyścigowe, helikopter, łazik marsjański i wiele innych.

> SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Zajęcia rozpoczynają się od omówienia praktycznego zastosowania modelu. Omawiane i prezentowane są jego charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie konstrukcji na podstawie instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera lub wg wyobraźni dzieci w przypadku tematu wolnego. Kolejnym etapem jest zaprogramowania, a tym samym "ożywienie" skonstruowanych robotów. Ostatnia część zajęć to eksperymenty,  zabawa oraz przebudowa modeli wg własnego uznania.

robotyka WEDO
791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
Obserwuj na portalach
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego