Półkolonie, komu to potrzebne?

Przejdź do treści

Półkolonie, komu to potrzebne?

Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.
Opublikowane według Juniorlab w Wakacje · 21 Czerwiec 2022
Tags: Wakacjewmieście
Wakacje i ferie zimowe to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Zakończenie szkoły wiąże się z brakiem większych obowiązków, a przede wszystkich pożegnaniem nieznośnego budzika, który przez większość czasu znęcał się nad nimi. Rodzice starają się zapewnić swoim pociechom różne atrakcje organizując wyjazdy w góry, morze czy nad jezioro. Jednak wszystko, co dobre w końcu się kończy, także nasz urlop z pracy. Wizja dziecka, które cały dzień spędza przed telewizorem lub telefonem nie należy do najprzyjemniejszych. Często z pomocą przybywają niezłomni dziadkowie, którzy przygarną nasze pociechy na czas pracy, kilka dni, a nawet tygodni. Nie każdy jednak ma taki komfort i może liczyć na wsparcie najbliższych lub choćby samo dziecko lgnie do grona rówieśników i nie ma ochoty spędzać całych wakacji z dziadkami. Czas wolny powinien wiązać się z rozwijaniem swoich pasji, angażowaniem w hobby i zabawą z kolegami, koleżankami. Większość czasu wakacyjnego dzieci spędzają w swoim rodzinnym mieście. Można skorzystać z wielu miejscowych atrakcji jak wyjście na basen, parku i plac zabaw. No tak, ale samopas pociechy nie puścimy i takie rozrywki możemy zapewnić przeważnie po ciężkim dniu pracy. W takich sytuacjach wkraczają półkolonie z Juniorlab w Gorzowie Wlkp., gdzie dzieci uzyskują oprócz całodziennej opieki, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Przede wszystkich zabawy z lego, ale nie zwykłymi klockami, ale takimi, które wchodzą w interakcje z otoczeniem. Edukacyjne zestawy wyposażone są w serwomotory, czujniki i dodatkowo mogą zostać zaprogramowane i poruszać się w taki sposób jaki tylko dziecko zamarzy. Młodzi konstruktorzy tworzą własne roboty w gronie kolegów legomaniaków! Oprócz edukacyjnych klocków kolejną wielką atrakcją jest nabywanie kompetencji programistycznych z wykorzystaniem gry Minecraft.
zajęcia w Juniorlab
Gra pozbawiona przemocy, ale wymagająca kreatywnego myślenia oraz współpracy z uczestnikami grupy. Dzieci uczą się automatyzować procesy budowania w wirtualnym świecie. Nie można zapomnieć także o aktywnym spędzaniu czasu.
Juniorlab, podczas turnusu zapewnia salę gimnastyczną, na której odbywają się gry i zabawy integracyjne. Zauważyliśmy, że największą frajdę dzieciom sprawia gra w zbijaka, którą wprowadziliśmy już jako rutynową aktywność na półkolonii. Wiemy, że młodzi inżynierowie są bardzo wymagający, dlatego podczas trwających turnusów, każdego dnia zapewniona jest dodatkowa atrakcja: kino, sala zabaw, desery i wiele innych, a najlepiej sprawdzić program półkolonii klikając w ten link. Jest zabawa, radość i pożytecznie spędzony czas, czyli wszystko czego oczekujemy od wakacji w mieście. Podsumowując, komu potrzebne są półkolonie? Odpowiedź jest prosta, dzieciom i ich rodzicom.


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści