Oddziaływanie nowych technologii

Przejdź do treści

Oddziaływanie nowych technologii

Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.
Opublikowane według Juniorlab w Pedagogika · 12 Czerwiec 2022
Tags: Juniorlabedukacjaizabawa
Na rynku pojawia się coraz więcej edukacyjnych gier i programów, które starają się sprostać potrzebom najmłodszego pokolenia. Urządzenia mobilne zachęcają do kreatywnego myślenia i pomagają zastąpić brak zdolności manualnych. Aplikacje o potencjale terapeutycznym otwierają maluchy na świat społeczny. Uczą je reakcji emocjonalnych i komunikowania się z otoczeniem. Badania udowodniły, że po spełnieniu pewnych warunków określonych przez psychologów i pedagogów kontakt z przekazem audiowizualnym może mieć wyłącznie pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Telewizja może korzystnie wpływać na efekty uczenia się dzieci oraz na kształtowanie pożądanych postaw i wzmocnienie ich komunikacji z rodzicami. Kolejne badania wykazały, że u dzieci, które oglądały programy edukacyjne, znacznej poprawie uległy zdolności poznawcze.
Rozwoju techniki nie jesteśmy w stanie powstrzymać i jest ona konieczna, aby podwyższać standard naszego życia. Z dostępu do sieci należy jednak korzystać odpowiedzialnie, ponieważ niekontrolowany dostęp do często
szkodliwych informacji może wpłynąć negatywnie na morale dzieci. Głównym celem edukacji medialnej powinno być rozwijanie kompetencji świadomego korzystania z dostępnych mediów. Należy wciąż aktualizować wskazówki, poradniki dla rodziców i nauczycieli, dotyczące minimalizowania negatywnych skutków, a zmaksymalizowania korzyści stosowania nowych technologii.
W Juniorlab podczas zajęć z robotyki Lego i programowania w Minecraft przestrzegamy zasad odpowiedzialnego wykorzystywania   dostępnych narzędzi multimedialnych:
  • ograniczony, bezpieczny dla uczestników czas   spędzony przed monitorem
  • edukacyjne treści
  • współpraca i wzajemna interakcja pomiędzy   kursantami
  • zdobywanie kompetencji programistycznych
  • świetna zabawa  


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści