Nauka poprzez zabawę

Przejdź do treści

Nauka poprzez zabawę

Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.
Opublikowane według Juniorlab w Pedagogika · 16 Czerwiec 2022
Tags: legoizabawa
Dziecko po wkroczeniu w świat szkolny musi przezwyciężyć wiele trudności oraz stanąć przed nowymi wyzwaniami oraz obowiązkami, które zmieniają jego osobowość. Szkoła staje się dla dziecka główną formą działalności, jednak nie można zapomnieć o potrzebach jakimi jest zabawa. Poprzez zabawę dzieci mogą poznawać i odkrywać świat, poznawać zarówno siebie jak i rówieśników, uczyć się, doświadczać, przeżywać i odczuwać. Pozwala m.in. odreagować nieprzyjemne napięcia i negatywne emocje, uczy przestrzegania reguł oraz współdziałania z innymi.
Robotyka Lego i programowanie w Minecraft jest nie tylko świetną zabawą ale także podstawową formą aktywizacji młodych ludzi, a także wpływają na rozwój potencjału twórczego. Każdy z uczestników może odkryć niesamowite pomysły oraz inspiracje przydatne do postawionego zadania. Odpowiednie metody zabawy pomagają w integracji grupy, pozytywnym wzmocnieniu w działaniach oraz porozumieniu się między nimi. Ciekawość świata, chęć ruchu i potrzeba radości dzieci są w pełni zaspokojone poprzez aktywne formy zabaw. Podczas zabawy dziecko zdobywa wiedzę, umiejętności oraz wartości społeczne i moralne.
Podstawowe cechy pedagogiki zabawy:
  • radość – wspólne odkrywanie i przeżywanie,
  • pobudzanie do wspólnego przeżywania i eliminowanie zależności: zwycięzcy – zwyciężeni,
  • angażowanie naszego umysłu i możliwości, wyrażania i kontaktowania się uczestników poprzez odczucia cielesne, ruch, taniec itp.,
  • twórczy nauczyciel, pobudzający pracę grupy,
  • spontaniczne, wzajemne kontakty zamiast narzucone wzorce
W Juniorlab podstawowym celem jest świetna zabawa. Dzięki narzędziom jak edukacyjne zestawy Lego oraz Minecraft zajęcia wzbudzają zainteresowanie, angażują grupę do współpracy i przekazują dużą dawkę wiedzy technicznej. Na naszych zajęciach lego w Gorzowie Wlkp. komepentnecje techniczne zdobywają dzieci już od 6 roku życia. Dla młodych inżynierów uwielbiających zarówno konstruowanie jak i programowanie oferujemy tryb hybrydowy Lego i Minecraft. Także podczas ferii zimowych lub przerwy wakacyjnej można znaleźć w Juniorlab rozrywkę na półkoloniach z Lego i Minecraft podczas, których rodzice mogą spokojnie pracować wiedząc, że dzieci kreatywnie spędzają czas wolny..


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści