Robotyka Lego - Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.

Przejdź do treści
robotyka WEDO
Zajęcia pozalekcyjne z robotyki Lego
Robotyka Lego uczy i bawi
Informacje ogólne
ZAPRASZAMY NA DARMOWE ZAJĘCIA PRÓBNE
Kursy prowadzone są z wykorzystaniem edukacyjnej wersji LEGO WEDO 2.0. Zestaw zawiera klocki z serii LEGO Technic, czujniki oraz serwomotor.  Kursanci  podczas zajęć wyposażoni zostają w zestaw LEGO WEDO 2.0 oraz laptop. Semestr składa się z 12 spotkań po 1 h i 15 minut (75 min.).
Szczegółowy plan spotkań można znaleźć w zakładce harmonogram.
Zapisz się już dziś Zapisy
Program zajęć
W trakcie każdego spotkania budowana jest inna konstrukcja.
Podczas ćwiczeń dzieci poznają podstawy konstrukcji maszyn oraz programowania. Poznamy świat zwierząt budując węża, małpę, skorpiona  i wiele innych stworzeń. Nie zabraknie także pojazdów jak auto wyścigowe, helikopter, łazik marsjański i wiele innych.
Scenariusz zajęć
Zajęcia rozpoczynają się od omówienia praktycznego zastosowania modelu. Omawiane i prezentowane są jego charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie konstrukcji na podstawie instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera lub wg wyobraźni dzieci w przypadku tematu wolnego. Kolejnym etapem jest zaprogramowania, a tym samym "ożywienie" skonstruowanych robotów. Ostatnia część zajęć to eksperymenty,  zabawa oraz przebudowa modeli wg własnego uznania.
robotyka WEDO
tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści