Zasoby - Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.

Przejdź do treści
Prowadzący
Prowadzący Daniel Adamski:
17 lat pracy jako inżynier w dużej, międzynarodowej firmie w Gorzowie Wlkp.. Od 2015 r. prowadzący zajęcia w Juniorlab.
Wykształcenie:
Politechnika Szczecińska - Elektronika i Telekomunikacja
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - Inżynieria Jakości
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Pedagogika
Juniorlab
Sala
Kursy prowadzone są w nowej sali przystosowanej do prowadzenia zajęć z robotyki i Minecraft. Ławki oraz krzesła są zgodne z obowiązującymi wymaganiami MEN oraz dostosowane do wieku dzieci. Krzesła dedykowane są w szczególności do placówek oświatowych szkół i przedszkoli. Wyposażenie posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN1729-1:2016 PN-EN 1729-2+A1:2016 Meble. Sala wyposażaona jest w komputery, a także cyfrowy projektor oraz tablica suchościeralna. W skład lokalu wchodzi także pomieszczenie sanitarne.
Lego Mindstorms EV3
Zestaw łączy markowe klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. W zestawie znajduje się Inteligentna Kostka EV3 - mały ale potężny komputer używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników. Pracując z EV3 uczniowie są zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji.
Lego WEDO 2.0
Zestaw pomaga w rozwijaniu umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania). W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii.
Zestaw wyposażony jest w silnik elektryczny, dwa czujniki (ruchu i wychyłu) oraz koncentrator służący do podłączenia i programowania elementów aktywnych.
Programowanie w Minecraft
Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier świata, która posiada już ponad 100 mln użytkowników. Wpływa ona na kreatywność, współpracę i rozwiązywanie problemów w środowisku, gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
W czasie warsztatów uczestnicy zajęć poznają podstawowe funkcje programistyczne jak pętle, zmienne czy funkcje warunkowe. Wykorzystają napisane przez siebie programy do automatyzowania wirtualnej rzeczywistości w świecie Maincrafta.tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści