Lego EV3 i Minecraft (8-11 lat) - Robotyka Lego i programowanie w Minecraft w Gorzowie Wlkp.

Przejdź do treści
robotyka ev3
Robotyka Lego i programowanie w Minecraft
Informacje ogólne
ZAPRASZAMY NA DARMOWE, ZAJĘCIA PRÓBNE
W ofercie posiadamy tryb hybrydowy gdzie naprzemiennie prowadzone są zajęcia z Lego oraz programowania Minecraft.
Kursy prowadzone są z wykorzystaniem edukacyjnej wersji LEGO MINDSTORMS EV3 oraz MINECRAFT. Zestaw Lego zawiera klocki z serii LEGO Technic, czujniki oraz serwomotory.  Dzieci podczas zajęć wyposażone zostają w zestaw Lego Mindstorms oraz laptop z zainstalowanym Minecraftem.
Każde spotkanie trwa 1 h i 15 min. (75 min.).

Szczegółowy plan spotkań można znaleźć w zakładce harmonogram.
Zapisz się już dziś Zapisy

Program zajęć
W trakcie każdego spotkania budowana jest inna konstrukcja z wykorzystaniem klocków Lego, a w przypadku Minecrafta tworzony jest inny program.
Podczas ćwiczeń dzieci poznają podstawy konstrukcji maszyn oraz programowania. Poznamy świat zwierząt budując węża, sienicę, chrabąszcza i wiele innych stworzeń. Nie zabraknie także pojazdów jak auto wyścigowe, motocykl, wózek widłowy czy helikopter. Semestr kończymy walkami robotów podczas, których towarzyszą niesamowite emocje. Zapraszamy do obejrzenia filmu z zawodów: zobacz tutaj
W czasie warsztatów uczestnicy zajęć poznają podstawowe funkcje programistyczne jak pętle, zmienne czy funkcje warunkowe. Wykorzystają napisane przez siebie programy do automatyzowania wirtualnej rzeczywistości w świecie Maincrafta.

Scenariusz zajęć
Zajęcia rozpoczynają się od omówienia praktycznego zastosowania modelu. Omawiane i prezentowane są jego charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie konstrukcji na podstawie instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera lub w przypadku temat wolnego wg wyobraźni dzieci. Kolejnym etapem jest zaprogramowania, a tym samym "ożywienie" skonstruowanych robotów. Ostatnia część zajęć to eksperymenty,  zabawa oraz przebudowa modeli wg własnego uznania.
robotyka ev3
tel.: +48 791 513 541

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
_________________________________
info@juniorlab.pl
Wróć do spisu treści